LajmeMaqedoni

Filipçe: Tani për tani nuk shohim arsye për mbylljen e kufijve

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe, deklaroi se kufiri me Kosovën por dhe vendet tjera nuk do të mbyllen, sepse sipas tij analizat flasin se infektimet janë lokale dhe nuk vijnë nga jashtë vendit.

“Mbyllja e kufijve, tani për tani nuk planifikohet sepse nuk kemi raste të reja që vijnë nga jashtë vendi. Problemi tek të gjitha vendet në rajon, Evropë dhe tek ne është nga transmisioni lokal”, deklaroi Venko Filipçe, ministër i shëndetësisë.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close