BotaLajmeTopLajm

Erdogan me maskë të bardhë falet për herë të parë në “Hagia Sophia” (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan iu bashkua mijëra besimtarëve në Hagia Sophia të premten për lutjet e para atje që kur e shpalli objektin si xhami edhe një herë.

Erdogan dhe ministrat e tij me maska të bardha në fytyrë si masa paraprake ndaj Covid-19.

Hagia Sophia u hap për lutjet e së premtes për herë të parë qëkur autoritetet turke vendosën se ky objekt mund të shndërrohej në xhami.

https://youtu.be/sJD730DP9go

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close