LajmeMaqedoniTopLajm

Deputeti i BDI-së, Jahovski shrihet në klinikën infektive

Deputeti i BDI-së, Ismail Jahoski i njohur si pronari i kompanisë Pucko Petrol, ështê shtruar në Klinikën Infektive në Shkup si pasojë e Covid-19, mëson Zyrtare.net nga burime të afërta me Jahoskin dhe partinë e tij.

Për momentin, Jahoski është në gjendje stabile shëndetësore, ndërsa stafi i Klinikës Infektive është duke e mbajtur nën kontroll.

Jahoski ka qënë për disa mandate kryetar i komunës së Pllasnicës, ndërsa në zgjedhjet e fundit parlamentare fitoi mandatin e deputeti në zonën zgjedhore numër 5.

Related Articles

Back to top button
Close
Close