LajmeMaqedoniTopLajm

Ejup Rustemi vazhdon të pije ujë, ende nuk dinë të thotë një rrugë të ndërtuar nga BDI (VIDEO)

Ejup Rustemi vazhdon të pije ujë, ende nuk dinë të thotë një rrugë të ndërtuar nga BDI (VIDEO)

Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugët Shtetërore”, Ejup Rustemi, në “Magazina Ekonomike”, ka thënë se pasi kanë filluar punimet në ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë, kanë dal disa punë të paparashikuara në projekt.

Ai publikisht zotohej se ky projekt shumë shpejtë do të realizohet, ndërsa siç po shihet punimet janë shumë larg përfundimit.

Së fundmi kujtojmë se herën e fundit kur ishte mysafir në Clik Plus, i pyetur nga gazetari Arben Ratkoceri të tregon një rrugë të cilën e kanë përfunduar, në mungesë të përgjigjes zgjodhi të freskohet pak me ujë.

Duke e parë situatën aktuale, ku në ndërtimin e rrugëve nuk është lëvizur as edhe një milimetër, nuk i mbetet asgjë tjetër Ejup Rustemit, pos të pijë pak ujë dhe të freskohet.

Shiko videon këtu:

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close