LajmeMaqedoniTopLajm

Dritan Bexheti: 110 vjetori i pavarsisë na dëshmon më mirë se gjithçka rëndësinë e të qenurit bashkë

Drejtori i FSPI, Dritan Bexheti përmes një postimi në profilin e tij në FB ka uruar festën e madhe kombëtare të 28 Nëntorit, ku para 110 vite në u shpall mëvetësia  shtetit shqiptarë nga Ismail Qemali, shkruan Top24

“Shfrytëzoj rastin që, në emrin tim personal t’i përcjell çdo shqiptari urimet më të përzemërta me rastin e 110 vjetorit të Pavarësisë, Ditës së Flamurit, me dëshirën që të jetojmë përherë të bashkuar, në harmoni me njëri tjetrin, duke kujtuar me krenari të kaluarën, duke mbrojtur të tashmen, dhe duke ndihmuar të ardhmen.”

Related Articles

Back to top button
Close
Close