LajmeMaqedoniTopLajm

Bechtel Enka do ta ndërtoj koridorin 8 thotë zëvendëskryeministri Artan Grubi

Zëvendëskryeministri Artan Grubi ka njoftuar se qeveria ka miratuar miratuar tekstin e memorandumit të qeverisë së Maqedonisë së Veriut dhe kompanisë amerikane Bechtel Enka.
Firmosja e këtij memorandumi do të bëhet gjatë ditës së nesërme në Shkup.
Pjesë e këtij projektit është ndërtimi i autostradës:
Tetovë-Gostivar
Gostivar-Kërçovë
Trebenishtë-Strugë-Qafë Thanë. ka shkruar zëvendëskryeministri Artan Grubi.
Firmosja e këtij memorandumi do të bëhet gjatë ditës së nesërme në Shkup.
Pjesë e këtij projektit është ndërtimi i autostradës:
Tetovë-Gostivar
Gostivar-Kërçovë
Trebenishtë-Strugë-Qafë Thanë.
Korridori i 8-të po bëhet realitet ?
PREMTIMET PO REALIZOHEN

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close