BotaLajmeTopLajm

Bajden reagon për herë të parë për kaosin e shkaktuar nga mbështetësit e Trampit

Presidenti i zgjedhur i SHBA Xho Bajden ka reaguar për herë të parë për kaosin e shkaktuar nga mbështetësit e Donald Tramp.

Bajden në një deklaratë për media tha se demokracia e vendit është vendosur nën sulm.

“Ky është një sulm ndaj republikës tonë, një sulm ndaj shtetit të së drejtës, të ndërmarrjeve më të shenjta amerikane, atë të përdorimit të njerëzve për biznes. Kjo nuk është disidencë, është çrregullim, është kaos, është kryengritje dhe duhet të marrë fund tani”, tha ndër të tjera Biden.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close