BotaLajmeTopLajm

ASTRAZENECA: VAKSINA JONË EFIKASE EDHE KUNDËR VARIANTIT TË RI TË KORONA VIRUSIT

AstraZeneca njoftoi se vaksina e saj ishte efikase kundër mutacionit të ri të koronavirusit të zbuluar në Britaninë e Madhe, duke theksuar se studimet po vazhdojnë për të përcaktuar plotësisht ndikimin e mutacionit, thekson Le Guardian.

“AZD1222 (vaksina e AstraZeneca) përmban materialin gjenetik të proteinës spike të koronavirusit dhe ndryshimet e kodit gjenetik të vëzhguara në këtë virus të ri viral nuk duket se ndryshojnë strukturën e proteinës spike”, theksoi një zëdhënës i kompanisë farmaceutike.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close