LajmeMaqedoniTopLajm

ASH nuk shkon në koalicion me Besën, Besa ose e vetme ose me VMRO-në

Zgjedhjet lokale të 29 Gushtit do të sjellin një provë parazgjedhore për të matur forcat se cila nga partitë gëzon mbështetjen më të madhe.

Ndër viti është bërë luftë se bastion i kujt do të mbetet Tetova e në kjo bën që këto zgjedhje të bëjnë që BDI të rikthej fuqinë dhe të jap porosinë se Tetova u rikthye në mbështetje të BDI-së, Besa do të tentoj të dëshmoj se meriton mbështetje për punën e ndershme të kryetarir Kasami ndërsa Aleanca për Shqiptarët pret të kthehet fuqishëm për të treguar ringritjen e saj në Tetovë shkruan Top24.

Ndryshe sot kreu i Aleancës për Shqiptarët në konferencë për media theksoi se ASH- do të dalë e vetme dhe të përballet vetë në këto zgjedhje lokale për Tetovën shkruan Top24,

Nga ana tjetër Lëvizja Besa ishte në koalicion me ASH-në, VMRO-DPMNE-në dhe listën Më mirë për Tetovën.

Pas këtyre deklaratave të Selës, Lëvizja Besa mbetet në udhëkryq për të dalur e vetme ose në koalicin me VMRO-DPMNE me qëllim që të sigurojnë shumicën përbërjen e ardhëshme.  TOP24

Në garën për këshill të komunës së Tetovës do të kandidojnë edhe PDSH-ja, Alternativa, Lista më Mirë për Tetovëm, Lëvizja Besa, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët nga blloku shqiptarë sidhe partitë maqedonase.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close