MaqedoniTopLajm

Artan Grubi kujton 22 vjetorin dhe shpreh falemnderim ndaj NATOS që u solidariu në lirin e shqipëtarëve

Grubi përmes rrjetit social facebook u shpreh:

22 vite më parë bota demokratike u solidarizua me përpjekjet e popullit shqiptar për liri dhe mori vendimin historik për ndalimin e regjimit gjenocidal të Beogradit asokohe.

Sot, ne jemi NATO!
———————
Пред 22 години, демократскиот свет покажа солидарност за напорите на албанскиот народ за слобода и ја донесе историската одлука за запирање на геноцидниот режим во Белград во тоа време.

Денес, ние сме НАТО!

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close