LajmeMaqedoniTopLajm

Arben Taravari: Ali Ahmeti është Don Kishoti i kohëve moderne

Sekretari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në postim në fajsbuk, liderin e BDI-së, Ali Ahmetin e ka barazuar me personazhin e Servantes, Don Kishotin.

“Don Kishoti nuk ishte në gjëndje të merrte përgjegjësitë e tij dhe merrej me mullinjtë e erës, duke zhvilluar situata imagjinare…ky personazh tragji-komik i Servantesit të kujton Ali Ahmetin…

Aliu ka dalë dje me lajmin se do të nis projekti i unazës së kombit…a është e mundur që njeri që nuk ka rregulluar as kanalizimet në Zajasin e tij, as autostradat Tetovë-Gostivar apo Shkup-Bllacë të merret me projekte të tilla?!

Dhe nëse është e mundur a është Morale…?!…”, është shprehur Taravari.

http://

Related Articles

Back to top button
Close
Close