LajmeMaqedoniTopLajm

Ali Ahmeti në takim me shkupjanët: Votone BDI-në, se ne e respektojmë femrën shqiptare!

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti së bashku me kandidatin për kryeministër të parë shqiptar, z. Naser Ziberi, në kuadër të fushatës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të
mbahen me 15 korrik mbajtën dje tubim tek Ura e Gurit në Shkup që njëherit
paraqet edhe simbol të lidhshmërisë së anës së shqiptarëve, me anën e
maqedonasve, me mesazh për unifikim u bënë thirrje qytetarëve, për
shembje të mureve ideologjike nacionaliste që ndajnë popullin, dhe për
unifikim të të gjithëve që besojnë në ideologjinë “Një vend i barabartë”
për të gjithë, të veprojnë në të mirë të vendit dhe të të gjithë
qytetarëve.

Related Articles

Back to top button
Close
Close