LajmeMaqedoniTopLajm

Aleanca për Shqiptarët mbështet Afrim Gashin për mandatarë, thot Elmi Aziri

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët derisa komentoi deklaratën e kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski u shpreh se edhe për ASH-në është e pranueshme që Afrim Gashi të jetë mandatar në ven të Dimitar Kovaçevskit.

“Sigurisht që kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski ka vërejtur se Afrim Gashi ka kapacitet për zgjidhur krizat me të cilat përballet vendi, përfshi atë ekonomikë, energjetike, shëndetësore si dhe ka kapacitet për ta integruar vendin në Bashkimin Evropian, atëherë dhe ne si ASH do ta mbështesim këtë propozim”, deklaroi Elmi Aziri, ASh.

Related Articles

Back to top button
Close
Close