LajmeMaqedoniTopLajm

Ahmeti: Pas zgjedhjeve nuk shoh situata dramatike

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti nuk sheh situata dramatike pas zgjedhjeve të 15 Korrikut. Secila palë sipas tij do ketë interesin e shtetit dhe ardhmërinë e tij .”Ne nuk jemi që veprojmë me koka tym e flakë.Duhet dëgjuar arsyet pasi të ftohen gjakërat.Pasi të mbyllet cikli zgjedhorë vendi ka nevojë për më shumë unitet dhe ti rekemi punëve të mëdhaja që na presin” deklaroi lideri i BDI-së .
Ai u shpreh se ky vend ka nevojë për më shumë cilësi, infrastrukturë, për përmbyllje të proceseve të rëndësishme, të rritet cilësia e jetës dhe se nuk mendon se do shkohet në një dramë pa epilog.

Related Articles

Back to top button
Close
Close