LajmeMaqedoniTopLajm

Ahmeti kujton 22 vjetorin e rënies së komandant Tigrin: Fadili u rrit në frymën e një familje atdhetare që nuk iu gjunjëzua asnjëherë pushtuesit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti përmes një postimi në profilin e tij në FB ka kujtuar 22 vjetorin e rënies së komandant Tigirt, Fadil Liminani, shkruan Top24

Kujtoj sot me krenari në 22 vjetorin e rënies së tij heroike, bashkëveprimtarin tim në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës dhe në Ushtrinë Çlirimtare Kombëtare, Fadil Nimanin – Komandant Tigrin.
Fadili u rrit në frymën e një familje atdhetare që nuk iu gjunjëzua asnjëherë pushtuesit dhe pa asnjë ngurrim iu përgjigj kushtrimit të lirisë në Kosovë e Maqedoni duke lënë gjurmë të paharrueshme trimërie në fushat e betejës.
Qoftë i përjetshëm kujtimi për heroizimin e tij kombëtar! LAVDI!

Related Articles

Back to top button
Close
Close