LajmeMaqedoniTopLajm

Afrim Gashi nga tubimi qendror në Haraçinë: Shqiptarët votojnë shqip për ndryshim

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, së bashku me partnerët e koalicionit “TASH është koha”, ka qëndruar në Haraçinë të Shkupit, ku është takuar me banorët e kësaj ane për të biseduar rreth problemeve reale me të cilat ballafaqohen qytetarët.
” Dallimi mes nesh dhe atyre tjerëve është evidente. Ata janë tek simbolika, ne jemi te përmbajtja. Ata janë te individ, ne jemi te populli. Ne flasim me gjuhën e popullit dhe jemi në shërbim të popullit. Shqiptarët duhet të bëjnë kthesën historike të ndryshimit, qytetarët e provuam të kaluarën, tash duhet të shohim të ardhmen. Mos harroni, e ardhmja jemi ne – ndryshimi jemi ne. Shqiptarët votojnë shqip për ndryshim”, ka thënë Gashi.

Related Articles

Back to top button
Close
Close