LajmeMaqedoniTopLajm

Afrim Gashi: Ata që mendojnë që i kanë fituar zgjedhjet, e kanë vetëm legalitetin e KSHZ-së, jo edhe legjitimitetin e shqiptarëve

Përfundoi marshi protestues i koalicionit “Tash është koha” i quajtur “Marshi për demokraci”. Marshi kishte nisur nga parku i Çairit dhe përfundoi para zyrës së BE-së dhe Komisionit Shtetëror Zgjedhor nga ku përfaqësuesit e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës  kërkuan të dënohet, siç thonë ata vjedhja e votës shqiptare nga BDI-ja.  Koalicioni “Tash është koha” kërkon që me ndihmën e BE-së të fillojë, siç thonë ata procesi i reformimit rrënjësor të Kodit Zgjedhor.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close