LajmeMaqedoniTopLajm

Kreu u Lëvizjes Besa, Bilall Kasami uron pavarsinë e Kosovës

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka uruar Kosovën me rastin e pavarsisë së saj përmes një postimi në profilin e tij ne FB.

Kosovë, urime pavarësinë!

Sot, shqiptarët kudo që janë, festojnë ditën e mëvetësisë, festojnë një anë zemre të një Shqypnie.
Kosova po rritet. Ajo mbushi 13 vite të pavarura. Sa e bukur, kur sheh dashurinë tonë, atë që është stërvuajtur me vite e me dekada teksa rritet me dashuri, përkushtim dhe shpresë, ashtu siç e do edhe vetë populli.
Dardani e të shkuarës, Kosovë e së tashmes dhe e së ardhmes, të urojmë edhe shumë ditëlindje tjera, me shpresën dhe qeverisjen e re, që e ardhmja juaj e afërt të jetë pjesë e Aleancës Euro-Atlantike – NATO si dhe Bashkimit Europian.
Në emër timin, e të Lëvizjes BESA, Gëzuar KOSOVË!
May be an image of text
38
12 Shares
Like

 

Comment
Share

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close