MaqedoniTopLajm

Zhan Mitrev heq dorë nga i biri: Ai nuk është djali im

Ai nuk është djali im, tha kirurgu i zemrës Jean Mitrev për A1 pas raportimit se 25 vjeçari Filan Mitrev ishte ar restuar nëntorin e kaluar për komplotin e një s ulmi te rrorist në objektet kryesore në të gjithë Gjermaninë dhe kishte siguruar kimikate për prodhimin e bombave për operacionin, transmeton gazeta KOHA.

Nga kjo deklaratë e pronarit të klinikës Zhan Mitrev mbetet e paqartë nëse ai hoqi dorë nga djali i tij apo mohon plotësisht ndonjë lidhje me personin që dyshohet të jetë pjesë e një organizate terroriste.

Dy turq njëri 21 vjeçar, tjetri 22 vjeçar u ar restuan në operacion, si dhe 24 vjeçari Mitrev, i cili tani është i akuzuari i parë. Në aktakuzë thuhet se Filan Mitrev akuzohet për një akt të rëndë dhune që kërcënon shtetin, shkelje të Ligjit për armët ushtarake dhe sulme.

Related Articles

Back to top button
Close
Close