LajmeMaqedoniTopLajm

Zëvenës kryeministri parë Artan Grubi; Qeveria miratoi ligj për sistemin e nënpunësve administrativ

Zv.kryeministi i parë i RMV, Artan Grubi ka njoftuar se qeveria e rpublikës së Maqedonisë së Veriut ka miratuar ligjin për sistemimin e nënpunësve administrativ të punësuar përmes përfaqësimit të drejtë dhe adekuat, prokgrami K-5. Këtë e ka bërë të ditur vet zv.kryeministri Grubi në profilin e tij në FB me titull “Në 100 e parë”./TOP24

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close