LajmeMaqedoniTopLajm

VMRO-DPMNE: Çfarë po fsheh Venko Filipçe, manipulon numrat

Kaloi dita, gati mesnatë, ndërsa statistka e zakonshme nga ministria e shëndetësisë nuk është

Çfarë po fsheh Filipçe? Çfarë bën Filipçe, manipulon numra, luan matematikë?

Filipçe, ato nuk janë numra, ato janë vëllezërit e dikujt, motrat, nënat, baballarët, farefis.

Përse nuk publikohen numrat e të infektuarve të rinjë për 24 orët e fundit, numrat e të shëruarve dhe numrat e viktimave?

Filipçe vazhdon me politikën e tj tinzare, me gënjeshtra, dhe mbrojtje të interesit personal.

Filipçe duke mos i publikuar numrat, nuk mund të fshehë paaftësinë e tij dhe të Zaevit. Filipçen dhe Zaevin nuk i lan asgjë”, thuhet në komunikatën e VMRO-DPMNE-s. /SHENJA/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close