LajmeRajonTopLajm

Vjosa Osmani çfarë thoshte dikurë: Në momentin që sdo jem në LDK përfundon kariera ime (VIDEO)

Në zgjedhjet e 6 tetorit të vitit të kaluar, Vjosa Osmani ishte kandidate e LDK-së për kryeministre. Po ashtu, Vjosa Osmani edhe u emëruar edhe nënkryetare e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Por pas këtyre zgjedhjeve, Vjosa Osmani vazhdoi me përplasje me partinë e saj, dhe në përkrahje të madhe të liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit.

E mos votimi i Qeverisë Hoti, dhe mosrespektimi i vendimeve të LDK-së, bëri që Vjosa Osmani të përjashtohet nga pozitat udhëheqëse në LDK, pasi shumica e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së votuan pro përjashtimit të saj.

Ndërsa tash kur vendi po shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Osmani ka ndarë rrugët më LDK-në. Ajo ka paralajmëruar formimin e një iniciative më të cilën do të garojë në zgjedhje, por ende nuk ka vendosur se a do t’i hyjë vet garës apo në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.

Por, ish deputeti i LDK-së, Gani Geci, në faqen e tij në facebook ka publikuar një video, të cilën Vjosa Osmani tani nuk do të dëshironte ta shikonte.

Në video, Osmani kishte deklaruar se ”ditën që nuk jam në LDK, nuk do të jem në politikë”, shkruan “Bota sot”.

“Krejt karriera ime lidhet me LDK-në dhe do të lidhet vetëm më LDK-në. Kurrë me asnjë parti tjetër”, kishte thënë ndër tjerash Vjosa Osmani në vitin 2017.

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close