LajmeSport

United çmendet, ofron 60 milionë për yllin e Real Madridit

Manchester United është i përgatitur ta bëjë Casemiron një nga fituesit më të lartë të Premier League, në mënyrë që ta bindë atë të kalojë në Old Trafford, kupton 90min.

Casemiro nuk kishte qenë në një nxitim të madh për t’u larguar nga Real Madridi këtë verë, por interesi i fundit që u shfaq për brazilianin e ka kthyer kokën, përcjell ORAinfo.

Carlo Ancelotti dhe Reali duan që braziliani të qëndrojë në Spanjë, por ekziston një respekt i madh reciprok mes lojtarit dhe klubit të tij.

Kampionët e Evropës i kanë thënë Casemiros se nuk do ta pengojnë largimin e tij nëse ai e bën të qartë se dëshiron të largohet dhe nëse vlerësimi i tyre përmbushet.

Një marrëveshje me vlerë 50 milion £ mund të arrihet midis klubeve nëse United mund të bien dakord për kushtet personale me 30-vjeçarin, megjithëse marrëveshja e përgjithshme mund të rritet në mbi 60 milion £ nëse plotësohen të gjitha shtesat

Related Articles

Back to top button
Close
Close