LajmeMaqedoniTopLajm

Tetë persona shoqërohen në polici dhe 7 policë të lënduar në protestën për “Monstrën”

Tetë persona janë shoqëruar në polici dhe akoma po punohet në rastin, ndërsa shtatë policë janë lënduar në protestën e sotme për “Monstrën”, konfirmuan për MIA-n nga MPB.

Organizatorët, pasi i shpalosën kërkesat e tyre lidhur me rastin “Monstra”, por edhe për rastet e tjera dhe pasi një pjesë e protestuesve hidhnin gurë dhe gjësende të tjera drejt policisë, e shpallën protestën të mbyllur.

Ekipi i MIA-s u sulmua në protestë, me ç’rast përkohësisht u ndërpre transmetimi i drejtpërdrejtë.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close