LajmeMaqedoniTopLajm

Taravari për marrëveshjen Kosovë Serbi; Qoftë kjo Marrëveshje vetëm fillim i rrugës së paqes dhe përgjegjësisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari përmes një postimi në profilin e tij në FB ka uruar për aritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër, shkruan Top24

Në postimin e tij Taravari shkruan;

“Si shqiptar, por mbi të gjitha si një qytetar i botës, jam i gëzuar që Kosova dhe Serbia arritën të merren vesh. Qoftë kjo Marrëveshje vetëm fillim i rrugës së paqes dhe përgjegjësisë, sepse pa përgjegjësi nuk ka paqe!”, përcjellë Top24

 

;

Related Articles

Back to top button
Close
Close