LajmeMaqedoniTopLajm

Taravari, Gostivari edhe një herë tregoi shpirtin solidar

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka vizituar qendrën ku po grumbullohen ndihmat humanitare për zonat e prekura nga tërmeti në Turqi.

“Falënderit rinisë së qytetit dhe çdo gostivarasi, që në dy ditët e kaluara treguan humanitetin e tyre, duke dhuruar ndihma të shumta për familjet e prekura nga tërmeti katastrofal në Turqi. Ky aksion mbyllet me sukses dhe së shpejti ndihmat e grumbilluara do të nisen për në Turqi me transport të organizuar, për të cilin Komuna e Gostivarit do të përgatisë gjithë dokumentacionin formalo-juridik. Gjithëçka që është grumbulluar, do të duhet të arrijë në vendin e duhur dhe pa pengesa.” shkruan Taravari përcjellë Top24

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close