LajmeTeknologji

Skype tallet me Facebook: Ne nuk ua shesim të dhënat e juaja

Përditësimi i fundit i politikës nga WhatsApp u përball me shumë kritika nga përdoruesit e tij në të gjithë botën.

Masa pati efekt të kundërt për aplikacionin e bisedës në pronësi të Facebook, pasi shkarkimet e aplikacioneve të saj rivale të mesazheve të menjëhershme Signal dhe Telegram u rritën ndjeshëm, transmeton portali arbresh.info

Reagimi u pasua nga tallje nga shumë, dhe Microsoft tani është i fundit që u bashkua me bandën.

Në një cicërimë të fundit, Skype në pronësi të Microsoft u bëri të ditur përdoruesve të Twitter politikën e vet të privatësisë. Në atë që mund të supozohet vetëm si një gërmim në WhatsApp, platforma video konferencë shkruajti se nuk i shet të dhënat e përdoruesit palëve të treta.

“Skype respekton privatësinë tuaj. Ne jemi të përkushtuar që t’i mbajmë të dhënat tuaja personale private dhe nuk ua shesim palëve të treta,” shkroi Skype në Twitter.

Së bashku me tekstin ishte një lidhje me politikën e privatësisë të Skype, e azhurnuar për herë të fundit në nëntor 2020.

Informacioni nën temat e mëposhtme janë të listuara në faqen e politikës – Mbledhja dhe përdorimi i të dhënave personale, mënyrat që përdoruesi të kontrollojë të dhënat dhe informacione të tjera të rëndësishme të privatësisë./arbresh.info/

Related Articles

Back to top button
Close
Close