KurioziteteMaqedoniTopLajm

Shtohen pikat pagesore ne Maqedoni

Maqedonia mbetet nje nga vendet ne rajon me me se shumti pika pagesore ne ato pak autostrada qe ka krahasuar me vendet e rajonit Maqedonia ne autostraden Tetove Gostivar ka dy pika pagesore  Tetove Shkup dy pika pagesore Shkup Kumanove dy pika pgesore dhe se fundmi pika pagesore Shkup Shtip te cilat jane ne perfundime siper.

Kosova ka gjithsej shum me shum autostrada se RMV dhe ne to nuk ka asnje pik pagesore qe krahasur me Shqipërine e cila se fundi ka ndertuar vetem nje e cila eshte ne rrugen e kombit ne vlere prej 5 euro poashtu edhe republika e Serbis ne autostraden Presheve Nish ka vetem nje pik pagesore.

Duke llogaritur rruget “autostradat”  te cilat nuk e permbushin as standardin e autoatrades çmimet per keto jane shume te larta/TOP24

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close