LajmeMaqedoniTopLajm

Sela: Të japin dorëheqje Zaev, Osmani dhe Dimitrov

  1. Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela pas vetos bullgar për fillimin e negociatave për anëtarësimin e vendit në Bashkimin Evropian në konferencën e sotme për media tha se ky është dështim i Qeverisë BDI- LSDM.

Sela tha se ky ka qene premtimi i vetëm i Zaevit dhe dështoi prandaj duhet të japë dorëheqje.“Dështoi traktati i miqësisë me Bullgarinë.Te japin dorëheqje Zaev, Osmani dhe Dimitrov. Te mbahen zgjedhje te parakohshme parlamentare bashkë me ato lokale”, deklaroi Sela.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close