LajmeSport

Risi nga Vllaznia, shkodranët i pari klub shqiptar në Rrjetin Europian për Zhvillimin e Futbollit

Klubi i Vllaznisë nëpërmjet një komunikate në rrjetet sociale bëri të ditur se është tashmë pjesë e Rrjetit Europian për Zhvillimin e Futbollit. një risi kjo nga shkodranët që janë shndërruar edhe në të parin klub shqiptar që bën pjesë në këtë Rrjet.

Në komunikatën e klubit shkodran theksohet se Vllaznia si pjesë e kësaj organizate do të synojë të zhvillojë projekte që lidhen me aspektin social duke ndërmarrë nisma në dobi të komunitetit dhe për qytetarët e Shkodrës.

Komunikata e klubit të Vllaznisë: 

Related Articles

Back to top button
Close
Close