LajmeMaqedoniTopLajm

Rezultatet e para në Haraçinë

Nga Komisioni Shtetëror për Zgjedhje filloi të publikojë rezultatet e para për në Komunën e Haraçinës.

Nga 1 vendvotim nga gjithsej 11 vendvotime, kanë votuar 757 votues.

Ridvan Ibraimi nga BDI fiton me 51.93%, Naim Sinani nga ASH-AAA ka 13.62% të votave dhe Milikije Halimi me 32.65.

Ndryshe, në Komunën e Haraçinës nga 10.026 votues, kanë votuar 4.907 persona.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close