LajmeRajonTopLajm

Protesta për shtrenjtim të faturave të rrymës: Protestuesit thërrasin “Albin Rrenci”

Propozimi për shtrenjtimin e faturës së energjisë elektrike i ka mbledhur në kryeqytet një numër të konsiderueshëm të qytetarëve, të cilët po kërkojnë që kryeministri Albin Kurti ta “bllokojë tarifën”.

Në protestën që nisi prej sheshit “Zahir Pajaziti”, qytetarët u nisën drejt Qeverisë, ndërsa disa nga protestuesit thirrën “Albin mashtruesi” dhe “Albin rrenci”, raporton Gazeta Express.

Ata thonë se s’duan të paguajnë rrymë edhe për komunat në veri të vendit.

Related Articles

Back to top button
Close
Close