LajmeRajonTopLajm

Presheva voton sot, kush fiton komunën

Sot në komunën e Preshevës mbahen zgjedhjet lokale ku pritet të zgjidhet kryetari i ri i saj. Këto janë zgjedhjet e 3-ta me radhë brenda katër vitesh. Në këto zgjedhje marin pjesë Alternativa për Ndryshim e kryesuar nga kryetari aktual Shqiprim Arifi, PVD nga znj. Ardita Sinani, PDSH nga Ragmi Mustafa si dhe llista e LR-PDSH-së.

Sipas exit pollit të parë PDSH pritet të mer 19 mandate, Alternativa 10, PVD 5 dhe LR-PDSH 4 mandate.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close