LajmeMaqedoniTopLajm

Pendarovski: Shteti është një shtëpi që duhet ta ndërtojmë së bashku

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festave të Vitit të Ri i uroi që viti që vjen të jetë më i mirë dhe më i qetë.
“Shteti është shtëpia të cilën mund ta ndërtojmë vetëm së bashku, të bashkuar rreth vizionit për një shoqëri humanitare, të drejtë dhe me prosperitet ku do të ketë vend për të gjithë. Që ta arrijmë qëllimin e përbashkët të cilin e synojmë që në fillim të pavarësisë, na nevojitet përkushtim dhe shpresë.” – thuhet në urimin e presidentit Pendarovski.

Related Articles

Back to top button
Close
Close