LajmeRajon

Pas 2 muajsh në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Romë ish-kryeprokurori Adriatik Llalla!

I shpallur në kërkim prej disa kohësh, arrestohet në Romë, Itali, Adriatik Llalla.Nga sa mësohet Llalla është arrestuar në Romë në datë 10 dhjetor, teksa autoritetet shqiptare janë njoftuar ditën e sotme.I shpallur në kërkim prej disa kohësh, arrestohet në Romë, Itali, Adriatik Llalla. Nga sa mësohet Llalla është arrestuar në Romë në datë 10 dhjetor, teksa autoritetet shqiptare janë njoftuar ditën e sotme. Ka qenë drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano i cili ka shkuar në SPAK për të çuar konfirmimin e arrestimit, ku dhe më pas do të ketë edhe një takim me kreun e SPAK, Arben Kraja si dhe prokurorët.

Kujtojmë se GJKKO vendosi dënimin me 2 vite burg për ish-Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla, për veprën penale “refuzimi për deklarimin, mosdeklarimi, fshehja ose deklarimi i rremë i pasurive” i cili bëhet kështu zyrtari më i lartë shqiptar që do të shkojë përfundimisht në qeli. Ish-Kryeprokurori është dënuar gjithashtu me 5 vite përjashtim nga postet publike si dhe ia janë konfiskuar disa pasuri.

Related Articles

Back to top button
Close
Close