LajmeRajon

Mustafa flet për Asociacionin, vizitën e ish krerëve të UÇK në Hagë, udhëheqjen e LDK nga Abdixhiku dhe Agim Veliun

Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa thotë se çështje e asociacionit është ndërlikuar mjaft shumë.


Mustafa thotë se mendimi i tij është se tash nuk është fjala për asociacionin e ratifikuar në Kuvend në vitin 2013, dhe për parimet me të cilat ka biseduar ai në vitin 2015.

Në një intervistë për Indeksonline, Mustafa ka thënë se nuk e ka të qartë deklaratën e z. Escobar se nëse nuk e bën qeveria do të gjejnë forma tjera për të themeluar asociacioni.

Në këtë intervistë Mustafa ka folur edhe për projektin franko-gjerman, qeverisjen në veçanti në rrafshin ekonomik si dhe punën e presidentes Vjosa Osmani.

Poashtu, ai ka folur edhe për vizitën ish krerëve të UÇK-së në Hagë si dhe udhëheqjen e LDK-së nga ana e Lumir Abdixhikut.

A bisedon në telefon me Lumir Abdixhikun?

 

Rekomandime

Related Articles

Back to top button
Close
Close