LajmeMaqedoniTopLajm

Muhabete tetovarçe / Do bajnë dardhat sivjet pse m hahen mu !(Postet në qeveri,dhe zgjedhjet në BFI )

Muhabeti i parë

Ene kjo javë shkoj.Shumë kafe u pajtën nëpër kafe e çajtore, krejt u banë analista po ene nuk kane faj kur mundet Albert Musliu, (i njohur si dora e djathtë i ZZ ,po a nuk tha Zaevi se para se Centrallni komiteti i SDSM ta emnoje Pendarovskin për kandidat kryetar shteti nga SDSM edhe kandidatura e Albert Musliut është shoshitur në Centralni komitet por nuk paska kalu që i vajn …thuejni vet,pastaj ish deputetët , Ismet Ramadani,Mersel Bilalli , dhe ndërtuesi Albert Musliu që njen shtahi me asni muhabet nuk e xhetën,bash me asnjë muhabet (thojni familjarëve të tyne MBARE nuk e mer vesh kur është BOLL MË, i hutuari ,MOS NGAREDNIN të dalin nëpër televizija të braqa od Krushevska Republika.Ne e dijmë se PODOBNI janë ama shiqir se në Tetovë kur i shohin në televizi ka ni selam si ka Bogovinja ua çojnë duke ua permend ene t kaluemen politike të DËSHTUEME, ala ma keç ene ishin njen gje në pllaten spisok të Zaevit …Pra n Tetovë i dun për Zajebanci për aperativ për tua çel muhabetin …

Ktyne ditëve ene shumë pare u derdhën nëpër pordhale e FB nga ish politikan të BDI xhi nuk e shohin më veten nëpër poste, hiç pa mbare ,ene pordhalet gjuten me listat për ni çind evra .Nëse prap shema e njëjtë vërtejtet te BDI ka lajt lesh me tvjetrit …Mduket se Alia nuk di kurxhë…

Zv.kryeministër për eurointegrime Arbër Ademi…mrapa ky Covid kishte …pra Zaevi nuk e paska ndërmend t hyjm në BE …Snegulice ,snegulice …deçkoto obeçava… go nasanka obrazovanieto ,kralot na tenderi vo çetiro oçi opet vo igra

,Ministër i brendshem Blerim Bexheti… au au çi thojni be (Musa Xhaferi me shemat prap vërtejtet n BDI …si mu shkoj n haxh n mot çe me u ba çfardo ministri Blerimi po Shkupi a nuk ka jurista tjerë be …. ,a gjene ky ministër i policisë ,ki e knaçi e zdrejti te drejtsia hej skopsko i sve e mozhno… mbrapa molla Sulën nuk e ka nuk i ndajte as nata as dita …ama za prv policiaec go biva….ama o njerëz Blerimi e do dërzhavën te bombat sa e dojte ky për ni vend prokurori t mos prajshet koalicija me VMRO thojte zemete braqa od krushevka republika ne e problem ,vi go davame vazhno vojvodata BRAT SASHO tmos idhnohet…prap nisoj a nuk itha xhitnuk sivjet Zaevit ,ene Zaevi nuk e dha n prokurori…hë shtahi kush e do dërzhavën ma shaum Zaevi a Blerimi….normal Blerimi nuk i bani kurxha dërzhava

,Ministër i drejtësisë Faton Ahmeti,a ka libër të vetin për juridik ,a ka të botume nëpër gazeta botnore shkrime ,ky kush është … se me tnjëjtin emen ka edhe në UT ka edhe n Kumanovë plot në Shkup Tetovë ,Gostivar ( pi agje ka pas ma shumë ministra drejtsie në kohën e BDI-së…nuk e njohin a shkruan kollumne n FB ,me siguri dilmi ka dal emni në kto lista paska shkrujt do ni për Ali Ahmetin …

Ministër i ekonomisë Naser Nuredini…shiqir nja pi zonës 6 ,ky menjime e meriton se zona 6 solli ma shumë deputetë dhe vota …pra zona xhi duhet te dktoje kush ku a lanë me ni ministër …Naserin n Tetovë e dun se ua ka ftoh disave të BDI folën anglisht ma majër se Kreshniku ene se doktori Bujar Osmani .. për Anglisht për Artan Grubin mbret…po me ni lule nuk çel pranvera .Ok yes

Ministër i transportit Kreshnik Bekteshi , a tçeshi a do m giligice dokush ,po ky Covid ka… mosni se si ministër ekonomie as një investim pra O investime nuk pruni për Maqedoninë perendimore , ndalesh e mendohesh Alia dhe Xhak Musa nuk e lanë Kërçovën ( vijne be ni femen …sa seksista kto të BDI asni femen ministre) a be shtahi ky K.B do na lidhe me hanën me rrugët…po ky i di përmendsh udhët sa herë ka shku në Shkup kah Makedonski Brodi via Prilepi pse e do Maqedoninë,pra ky te dy vijat e autostradës nuk i shkel asnihere….me siguri thom une dikush nga BDI i paknaqur me veten para se ta lshoje ujin e toaletit n sabah a tall me pordhalet me kto lista …ok kaq për listat .

Muhabeti 2

Ndodhitë në BFI dhe mos shpallja e zgjedhjeve mbrenda BFI nga Molla Shaqir Fetahu U.D. kallzojnë punët se luhet pauza ndërmjet dy polluvremeve…a be Molla Sulës xhi nuk i thujshin ..ama Molla Sula nuk e shkelte Kushtetutën e BFI-së në xhdo muj thajrte ka ni mbledhje…o molla Sula a be kur t zatekesh me molla Shaqirin nesër thouj be ta thirre mbledhjen mujore…kur ne nTetovë marrëm vesh se molla Shaqiri hakatën si Messi ti dribloje muftinj e zgjedhun nga Molla Sula …tu punu me ekipe të dyta mbrenda atyne myftynive…që ti zgjedhe ato në vend të ktyne që ia la amanet molla Sula,dhe përffolet se do i shkarkoje me ni deklaratë në media posaçërisht situata ashte e randë dhe vlon në Shkup vetëm xhi nuk ka eksplodu ndërmjet grupacioneve hoxhallarësh për post myftiu të ri të Shkupit …mduket se edhe pa Gostivarin do mbetet se ene agje do hoxhallarë të fshatrave të mëdhenj që kan pas telashe me Molla Shaqirin punojnë për ta shkëput ..po a nuk është normale dhe hyjnore të lidhish paqën dhe fenë e zotit të mos e përçajsh .Pra Molla Shaqiri je vonu me mbledhjen…hapi zgjedhjet për REIS të BFI …ja Covidi do të kaloje …ti duhet të vijsh në punë …çfarë arsyetimi tjetër do zgjedhish prap për zhagitje

Related Articles

Back to top button
Close
Close