LajmeMaqedoniTopLajm

Menduh Thaçi: Jam fokusuar në ekonomi, por nuk kam harruar çështjen politike

Lideri i Partisë Demokratike, Menduh Thaçi sot në një takim me mbështetësit e tij në Maranë ka deklaruar se si zëvendëskryeministër i vendit do ta luftojë krimin dhe korrupsionin për të mundësuar kushte më të mira për shqiptarët.

“Ju falenderoj për përkrahjen e vazhdueshme që i keni dhënë PDSH-së. Me ardhjen e PDSH-së në qeverisje dhe unë si zëvendëskryeministër do të luftojmë krimin dhe korrupsionin që të mundësojmë një ambient dhe kushte më të mira për shqiptarët.”

Thaçi ka thënë se aktualisht është përqëndruar në cështjet ekonomike por se nuk ka harruar cështjen politike të shqiptarëve. 

Related Articles

Back to top button
Close
Close