KulturëLajmeMaqedoni

Luçi së bashku me drejtor i përgjithshëm i bibliotekave të Turqisë Ali Odabaş në panair

Zëvendësministri i kulturës në RMV, Daim Luçi sot së bashku me Ali Odabaş drejtorin e përgjithshëm të bibliotekave dhe publikimeve pranë Ministrisë së Kulturës dhe Turizmit të Republikës së Turqisë morrën pjesë në hapjen e stendës nga Instituti i gjuhës turke Yunus Emre, përcjellë TOP24.
Zëvendës ministri i kulturës Luçi tha se me drejtorin Odabas këmbyem mendime dhe ide për të bashkëpunuar në të ardhmen në interes të vlerave të mirëfillta kulturore, përcjellë Top24.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close