LajmeMaqedoniTopLajm

Kreu i SASHK-ut, Nedelkov: Shpresoj se MASh-i dhe Komisioni do të sjellin vendim racional

Kreu i Sindikatës për Arsim, Shkencë dhe Kulturë, Jakim Nedelkov ka deklaruar, se nga mbledhja e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës (MASh) dhe Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, pret vendim racional sa i përket miratimit të protokolleve arsimore.

“Shpresoj se sot Komisioni për Sëmundje Ngjitëse dhe MASH do të sjellin vendim racional për fillim të vitit shkollor. Jam i bindur se si prioritet do ta kenë shëndetin e nxënësve dhe të punësuarve në shkolla, para modelit të realizimit të mësimit”, tha Nedelkov në profilin e tij në “Fejsbuk”

Related Articles

Back to top button
Close
Close