BotaLajme

Kreu i OBSH-së paralajmëron: Pandemia akoma po përhapet me shpejtësi, shumë shtete nuk e kanë situatën nën kontroll

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka paralajmëruar sot se pandemia e coronavirusit është akoma duke u përhapur me shpejtësi, kurse shumica e vendeve nuk kanë arritur ta vënë situatën nën kontroll, shkruan The Guardian.

Ai tha se më shumë se 11.8 milionë raste në botë aq sa janë raportuar dhe regjistruar në OBSH, gjysma prej tyre janë konfirmuar me COVID-19 në gjashtë javët e fundit.

Related Articles

Back to top button
Close
Close