LajmeRajonTopLajm

Kreu i ASH-së, Zijadin Sela uron Glauk Konjufcën për zgjedhjen e tij kryeparlamentarë

Pas zgjedhjes së Glauk Konjufcës në krye të kuvednit të Kosovës, kreu i ASH-së ka uruar këtë të fundit për zgjedhjen e tij si kryetar i kuvednit të Republikës së Kosovës. Sela ka publikuar një foto në profilin e tij në FB ku ka shkruar: ⬇
Urime Glaukut për zgjedhjen e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, deputetëve dhe gjithë votuesve të Kosovës. Glauku u kthye aty edhe ku e ka vendin, në ballë të sfidave dhe të përgjegjësive institucionale të Kuvendit. Ne jemi thellë të bindur se ai këtë pozicion do ta ushtrojë me përgjegjësi të plotë në shërbim të Kuvendit, qytetarëve dhe shtetit të Kosovës. Ky hap le të jetë një fillim i mbarë drejt zgjedhjes së Qeverisë së Kosovës dhe institucioneve të saja.
May be an image of 2 people, people standing and suit

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close