LajmeMaqedoniTopLajm

Krerët shtetëror sot në Kuvend për të diskutuar mbi regjistrimin

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot pritet të mbahet një takim mes kreut shtetëror dhe drejtorit të Entit të Statistikës, Apostoll Simovski dhe kryetarët e Komunave.
Në mbledhje pritet të debatohet rreth procesit të regjistrimit të popullsisë. Me këtë raste kreu i Kuvendit, presidenti i shtetit dhe kryetari i Qeverisë do të mbajnë fjalime, ndërkohë që është paraparë që fjalim të mbaj edhe drejtoi i Entit për Statistikë, Simovski.
Sipas Ligjit, kryetar të komisioneve të regjistrimit në 50 rajone do të jenë sekretarët e komunave.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close