LajmeMaqedoniTopLajm

Kovaçevski i dorëzoi Kryeparlamentarit Talat Xhaferi emrat për përbërjen e re të kabinetit Qeveritar

Sot mandatari për formimin e Qeverisë së re Kovaçevski  i dorëzoi Kryeparlamentarit Talat Xhaferi emrat për përbërjen e re të kabinetit Qeveritar që u prezentuan që dje,dhe programin qeveritar.

Si prioritet kryesor i Qeverisë  së re tha se do të jetë ballafaqimi me  krizen energjetike në vend pa anashkaluar edhe standardin jetësor të qytetarëve.

Related Articles

Back to top button
Close
Close