LajmeMaqedoni

Këshilltari i Albin Kurtit, Hoxha: Shqiptarët e Maqedonisë duhet ta heqin nga skena politike Ali Ahmetin

Këshilltari i Albin Kurtit, Elvis Hoxha, përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka bërë thirrje deri tek populli shqiptar që jeton në Maqedoninë e Veriut që të mbështesin opozitn shqiptare për ta larguar nga skena politike Ali Ahmetin.

Sipas tij, me largimin nga skena politike të Ali Ahmetit dhe partisë së tij, BDI-së, lehtësohet kërcënimi ndaj kombit.

Statusi i plotë i Hoxhës:

Për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut një hap është i domosdoshëm: ta lehtësojnë kërcënimin ndaj kombit duke hequr nga skena Ali Ahmetin.
Secili shqiptar, në çdo shtet ku ndodhet duhet të mendojë për integritetin territorial dhe atë numerik të kombit. Po e mendoi në këtë formë, ai e kupton lehtë se si sigurohet e ardhmja e shqiptarëve.

Related Articles

Back to top button
Close
Close