LajmeMaqedoniTopLajm

Kapet nga policia autobusi me dokumentacion të falsifikuar që udhëtonte nga Shkupi për në Stamboll

Sot (19.12.2021) rreth orës 17:00, zyrtarë policorë nga Njësia Mobile për Masa Kompensuese pranë Sektorit për Çështje Kufitare dhe Migrim, pas kontrollit në autobusin i cili ka qene duke udhëtuar në linjën Shkup-Stamboll dhe menaxhohej nga Z.M. (56), për shkak të dyshimit të bazuar se gjatë regjistrimit është bërë falsifikim.

Po ashtu, për shkak të dyshimit se shoferi nuk ka licencë për transport ndërkombëtar, janë njoftuar për veprim inspektorët kompetentë nga Inspektorati Shtetëror për Transport. Rasti është duke u dokumentuar, i cili do të pasohet me parashtresat përkatëse./PaCensure/

Related Articles

Back to top button
Close
Close