Sport

Interesante, Mancini e la Chielinin në bankën rezervë ndaj Bosnjës për shkak se nuk i kishte syzet për ta parë listën

Trajneri i Italisë Roberto Mancini rrëfen se aksidentalisht e la Giorgio Chiellini në stol kundër Bosnjë-Hercegovinës. ‘Nuk i kisha syzet e vendosura”.Kishte konfuzion në ndërtimin e ndeshjes së Ligës së Kombeve të Premten në mbrëmje në Firence, pasi gazetarët ishin të gjithë të sigurt që Chiellini duhej të ishte në XI startues.Kur Francesco Acerbi u shfaq në formacionin zyrtar, RAI Sport pretendoi se FIGC po përpiqeshin dëshpërimisht që UEFA ta ndryshonte atë, por u tha që kjo mund të bëhej vetëm nëse Acerbi dërgohej në tribuna për shkak të dëmtimit.
“Ishte faji im,” rrëfeu Mancini në konferencën e tij për shtyp pas barazimit 1-1.
“Ata më treguan formacionin, nuk i kisha syzet dhe thjesht thashë se ishte mirë. Nuk e vura re se Acerbi ishte atje sesa Chiellini”, përcjell GazetaBlic.“Sidoqoftë, ne kishim planifikuar fillimisht që Acerbi të luante një lojë dhe Chiellini një tjetër. Unë e kisha pyetur Giorgio nëse ai donte të luante sot apo të hënën me Hollandën, ai tha sot, por ne do të duhet ta ndërrojmë atë tani.
“Nuk është sikur kemi zgjedhur një portier sesa një mbrojtës, nuk është një ndryshim masiv, por po, ishte një gabim.” përfundoi Mancini.

Related Articles

Back to top button
Close
Close