LajmeMaqedoniTopLajm

Hiqen masat e vendosura për shkak të ndotjes së ajrit, prej sot nuk ka transport publik falas

Rekomandimet dhe masat të cilat janë vendosur për shkak të ndotjes së ajrit në Shkup, janë hequr, ndërsa prej sot nuk vlen as vendimi për transport falas publik.

Edhe nga Ndërmarrja Publike për Qarkullim (NPQ) kanë bërë të ditur se nga sot ndërpritet transport publik falas në kryeqendër, vendim ky i cili u mor të shtunën si masë kundër ndotjes së ajrit.

Related Articles

Back to top button
Close
Close