LajmeMaqedoniTopLajm

Grubi koridori 8 dhe koridori 10D drejt realizimit

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi përmes një postimi në profilin e tij në FB ka njoftuar se po fillon me hapa të sigurtë drejt realizimi i projektit më të madh infrastrukturor në vend, Koridori 8 dhe 10D, shkruan Top24.
Grubi njoftoi se “në mbledhjen e dytë Komitetit drejtues për realizimin e projektit më të madh infrastrukturor në vend, Korridorit 8 dhe Korridorit 10D, në të cilën formalizuam propozimet për anëtarë të komisioneve për shpronësim, negociata dhe për zbatim të projektit, të cilat i dërguam për miratim në seancë të Qeverisë” shkruan ai përcjellë Top24.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close