LajmeMaqedoniTopLajm

Fillon ndërtimi i një xhamie të re në fshatin Kallnik të Bogovinës (FOTO)

Para pak ditësh ka filluar ndërtimi i xhamisë së re në fshatin Kallnik të komunës së Bogovinës. Iniciativa për ndertimin e së njejtës ka ardhur nga ana e fshatarëve dhe e mbështetur nga imami Omer Dauti. Kjo xhami ka pamje moderne dhe është një dizajn unik i arkitekturës moderne dhe asaj orientale. Gërshetimi i kësaj e bën këtë xhami të ketë një pamje të mrekullushme.

Për donacione kontaktojeni hoxhën Omer Dautin ose në kontakt 071 624 973

https://www.facebook.com/1542405427/videos/10224042856969537/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close